ENERJİ SİGORTALARI

Hem gelişmekte olan ülkelerde hem de dünya ekonomisine yön veren sanayileşmiş ülkelerde enerji yatırımları hızla devam ediyor. Ülkemizde de uluslararası enerji yatırımları ile paralel olarak hidroelektrik, kömür ve doğal gaz santralleri, rüzgar & güneş, nükleer enerji tesisi yatırımları tüm hızıyla devam ediyor

Ülkemizdeki büyük enerji yatırımlarına hem inşaat hemde operasyon dönemlerinde kapsamlı reasürans çözümleri ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. UIB ile işbirliğimiz sayesinde uluslararası çözümler sağlayarak gerçekleşecek yatırımlarınızı güven içinde sürdürmenize katkı sağlıyoruz.

NEDEN IBS ?

Müşteriye Hizmet

IBS Finansal Sigortalar ve Özel Riskler ekibi uzun süredir müşterilerimze optimum özel hizmet ve destek sağlamaya odaklanmıştır. Uzun vadeli müşteri ilişkileri, olağanüstü kalite ve duyarlı hizmet, uzman tavsiyeleri, düzenli iletişim ve tam bütünlük üzerine inşa edilirken, müşterilerimize sağlanan değeri garanti etmektedir. Ana sorumluluğumuz, tüm ilişkilerimizde açık ve dürüst olmaktır.

Taahhüdümüz

Kurumsal ve Ticari müşterilerimize, uluslararası risk programlarının karmaşıklığını ve gereksinimlerini anlayan özel bir ekipten kişisel bir hizmet almayı taahhüt ederiz. Kapsamın genişliği, belgelerin kalitesi, rekabetçi prim, yasal gereksinimler ve risk yönetimi uzmanları, müşterilerimizin sigorta ve reasürans ihtiyaçlarını bize emanet etmelerinin nedenleri arasındadır.

Piyasa Tecrübemiz

Müşterilerimize dinamik ve rekabetçi bir uluslararası sigorta pazarına erişim sağlayarak, sigorta primi maliyetlerindeki potansiyel farklılıklardan küresel olarak faydalanmalarını sağlarız. IBS Finansal Sigortalar ve Özel Riskler ekibi en iyi kapsamı sağlama konusunda engin bilgi ve deneyime sahiptir.

Bağımsız ve Özel Sermaye

Özel sermaye ve bağımsız bir dünya lideri sigorta ve reasürans Lloyd's brokeri olarak UIB, tarafsız bilgiler ve güncel öneriler sunar. Pro-aktif bir şirket içi talep yönetimi ve politikası sunma taahhüdümüz, müşterilerimize en üst düzeyde hizmet sağlamak için büyük önem taşımaktadır.

Hızlı ve Efektif Çözüm

IBS Finansal Sigortalar ve Özel Riskler ekibi hızlı ve efektif çözümler sunarak, müşteri ihtiyaçlarına, yapılarına ve stratejik hedeflerine uygun, kişiye özel çözümler sunmamızı sağlar. Müşterilerimiz, en zorlu gereksinimlerine hızlı bir şekilde cevap vermek için son derece duyarlı uzmanlarımıza ve onların bilgi zenginliğine kolay erişimden yararlanmaktadır.

Üstün Hasar Hizmeti

Deneyimli hasar ekibimiz, kompleks zararları ele alma konusunda engin deneyime sahiptir. Tüm talepler Londra'daki uzman ekip çerçevesindeyönetilir ve hiçbir talep hizmetimiz dış kaynaklı ( outsource ) değildir. Orijinal bildirimden talep ödemesine kadar sürecin tüm yönlerini kapsayan detaylı bir hizmet sunmaktayız.

SİGORTA KAPSAMIMIZ
Midstream
 • Gemi veya boru hattı ile
 • Toplama, ayırma ve depolama
Onshore(Downstream)
 • Rafineri/ Hidrokarbon İşleme tesisleri
 • Petrokimya fabrikaları
 • Boru Hattı
 • Depolama tesisleri/terminaller
 • Enerji tesisleri & İletim Dağıtım
 • Hidrelektrik riskler
Off-shore(Upstream)
 • Onshore/Offshore delme ünitelerine gelecek fiziksel zararlar
 • Yer altı Kuyuları Açma/Yeniden delme/Sızıntı ve Kirlilik
 • Sorumluluklar(Birinci&Üçüncü Şahıs Zararları)
 • İş Durması
 • Yer altı ekipmanları
 • İnşaat All Risk (C.A.R.) Platform/Sondaj Kulesi/F.P.S.O./Boru hatları/Denizaltı tamamlaması
İLETİŞİM
 

Alberto Conesa

Associate Director, Head of Risk Engineering – Energy & Construction
E: alberto.conesa@uib.co.uk
T: +44 (0)20 7338 1672